• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

MAMAK KOMBİ SERVİSİ

KOMBİ - KLİMA - ŞOFBEN

TAMİR BAKIM VE MONTAJ SERVİSİ

Barış Teknik kombi doğalgaz servisi 0312 226 16 46 

0312 374 30 10 - 0312 226 16 46 -0554 180 46 38

BAŞKENTGAZ YETKİLİ FİRMA

YETKİ NO : 1203000452

 

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
HİZMETLERİMİZ

Kombi ve Peteklerinizi Her Zaman
Ekonomik ve Güvende
Kullanabilmeniz için…

Servis, Bakım ve Tesisat
Proje ve Detaylandırma
Kombi Satış
Doğalgaz Tesisat
Petek Onarım ve Bakım
Yeni Binaların Doğalgaz Tesisatı ve Proje Çizimi

Bakım Tesisat işlerimiz 6 Ay Garantili

ankara ariston kombi servisi 0544 479 90 20

MAMAK KOMBİ SERVİSİ

Mamak Kombi Servisi

Mamak Airfel Servisi

Mamak Alarko Servisi

Mamak Altus Servisi

Mamak Ariston Servisi

Mamak Arçelik Servisi

Mamak Auer Servisi

Mamak Baykan Servisi

Mamak Baymak Servisi

Mamak Beko Servisi

Mamak Beretta Servisi

Mamak Blyss Servisi

Mamak Bosch Servisi

Mamak Buderus Servisi

Mamak Chaffoteaux Servisi

Mamak Daikin Servisi

Mamak Daylux Servisi

Mamak Daxom Servisi

Mamak DemirDöküm Servisi

Mamak ECA Servisi

Mamak Emko Servisi

Mamak Ferroli Servisi

Mamak Maktek Servisi

Mamak Protherm Servisi

Mamak Sanica Servisi

Mamak Siemens Servisi

Mamak Süsler Servisi

Mamak Termodinamik Servisi

Mamak Termoteknik Servisi

Mamak Vaillant Servisi

Mamak Vestel Servisi

Mamak Viessmann Servisi

Mamak Warmhaus Servisi

Mamak Immergas Servisi

İKİNCİ EL KOMBİ SATIŞ

Mamak kombi servisi ikinci el garantili kombiler 374 46 38

BAYMAK - DEMİRDÖKÜM

İkinci el garantili kombi satış ve montajı

revizyonu tarafımızca yapılmış 1 yıl garantili kombiler 

4000 tl den başlayan fiyatlar ile

MAMAK KOMBİ SERVİSİ 0312 374 46 38

MAMAK ÖZEL KOMBİ SERVİSi VE TAMİR MERKEZİ

HİZMET VERDİĞİMİZ MARKALAR

Ankara da Mitsubishi, General, Sharp, Midea, Samui, Sigma, Tronic, İklimsa, Panasonic, Denki, General Electric, Zen, Airfel, Alarko, Arçelik, Ariston, Baymak, Beko, Bosch, Carrier, Cartel, Daikin, Demirdöküm, Diamond Electric, Electra, Electrolux, Fuji, Fujitsu, Goodman, Gree, Haier, Hicon, High Life, Hitachi, LG, , Mitsubishi Electric, Daylux, Rubenis, Samsung, Sanyo, Siemens, Toshiba, Trane, Chiller, Vestel, Westinghouse, McQuay, York, Aura markalarının kombi ve klima bakım, onarım, tamir ve satış hizmeti yetkili servisi kalitesinde vermekteyiz

Mamak nöbetçi eczaneleri

Kombi arıza kodları

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

F0 Arıza Kodu: Su basıncının düşük veya suyun olmadığını gösterir. Su basıncı 1-2 bar aralığına gelene kadar kombiye su takviyesi yapmanız sorunun çözülmesini sağlayacaktır.

OC Arıza Kodu: Dış hava sensörünün devreye girdiğini gösterir. Cihaz bir süre sonra kendiliğinden çalışmaya devam etmezse cihaza reset atarak normal bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Reset atıldığı halde sorun devam ediyorsa servis tarafından tamirinin yapılması gerekmektedir.

CC Arıza Kodu: Prosestatın ya da baca sensörünün devre dışı bırakıldığını gösterir. Cihaz bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir. Bir süre sonra kendiliğinden düzelmezse servis tarafından tamirinin yapılması gerekmektedir.

F1 Arıza Kodu: Aşırı ısınma olduğunu gösterir. Limit termostatın değiştirilmesi sorunun çözülmesini sağlayacaktır. Millenium Plus, İsofast, Themafast, Vinto modellerinde bu kodun görünmesi kombinin ateşleme ile ilgili sorunu olduğu anlamına gelmektedir.

F2 Arıza Kodu: Ntc sensörü arızalı olduğundan kombinin sıcak su performansı düşüktür. Sensörün değiştirilmesi gerekmektedir. İsofast, Millenium Plus, Themafast, Vinto modellerinde bu kodun görünmesi hava akış probleminden kaynaklanmaktadır. Hava prosestatının tamiri ve değişimi sorunu ortadan kaldıracaktır.

F3 Arıza Kodu: Hava prosestatında arıza olduğunu gösterir. Prosestatın tamiri veya değişimi problemin çözülmesini sağlayacaktır. Sargon Condense modelinde bu kodun görünmesi kalorifere giden tesisat suyu sensöründe arıza olduğu anlamına gelmektedir.

F4 Arıza Kodu: Ateşlemede sorun olduğunu gösterir. Gaz valfi veya iyonizasyonla ilgili bir sıkıntı olması muhtemeldir. Bu durumda cihaza gaz gelmeme ihtimali çok yüksektir.

F5 Arıza Kodu: Hava prosestatında arıza olduğunu gösterir. Tamir veya değişimle problemin ortadan kalkması mümkün olabilmektedir. İsofast, Millenium Plus, Themafast, Vinto modellerinde bu hatanın görünmesi aşırı ısınma problemi olduğunu söyleyebiliriz. Limit termostatının arızalı olma ihtimali yüksektir. Termostatın değiştirilmesiyle sorun ortadan kalkacaktır.

F6 Arıza Kodu: Kalorifer sensörü devresinde yaşanan sorunda bu hata ekranda belirir. Bu durumda servisin çağrılması gerekmektedir. Solaris, Sargon Premix, Sargon Condense, Nitron, Aden modellerindeki F6 hatası baca sensörü veya hava prosestanın arızalı olduğunu göstermektedir. Millenium Plus ve Atron modellerinde görülen F6 hatası ise sıcak su sensörünün arızalı olduğu durumlarda görülmektedir.

F7 Arıza Kodu: Atron modelinde meydana gelen F7 hatası gaz armatüründeki sorun nedeniyle kombinin ateşleme problem yaşadığı anlamına gelmektedir. İsofast modelinde sıcak su sensöründeki arızadan dolayı kombinin sıcak su alınamadığı durumlarda F7 hatası belirir. Nitron modelinde beliren F7 hatası hava akışı sensörlerindeki arızadan kaynaklanmaktadır. Sargon Premix modelinde prosestat arızalarında F7 hatası alınabilmektedir.

F8 Arıza Kodu: Themafast, İsofast, Atron modellerinde bu arızanın görülmesi tesisat gidiş suyu sensöründeki arızaya işaret etmektedir. Nitron ve Sargon Premix modellerinde bu kod fan motoru arızasından kaynaklanabilmektedir.

F9 Arıza Kodu: Atron’da bu kod hava prosestatının arızalı olduğunu gösterir. İsofast modelinde sıcak su sensörünün arızalandığını gösterir. Millenium Plus ve Vinto modelinde kalorifere sıcak su gönderilemediğinde bu arıza kodu görünür. Nitron’da kablo bağlantılarındaki sorundan kaynaklanmaktadır. Sargon Premix modelinde fanın sürekli çalıştığı durumlarda bu arıza kodu görülür. Themafast modelinde su basıncını ölçen sensör arızalandığında F9 arıza kodu belirir.

F10 Arıza Kodu: Basıncın düşük olduğunu gösteren uyarı kodudur. Basıncın 1,5 bar seviyesine getirilmesiyle sorun çözülür. İsofast modelinde kalorifere giden suyun dönüş sıcaklığını ölçen sensörün arıza yapması durumunda bu hata kodu meydana gelmektedir.

F11 Arıza Kodu: Anakartın arızalandığını gösteren hata kodudur. Atron ve Nitron modellerinde bu hatanın görülmesi su akışında problem olduğunu göstermektedir.

F12 Arıza Kodu: Ekran kartı arızalarında F12 kodu görülür. Ancak Atron ve Nitron modellerinde bu hatanın görülmesi voltajın 165 Voltun altında olduğunu gösterir. Bu durumda regülatör kullanılarak kombinin voltaj düşüklüğünden zarar görmesi engellenmektedir.

F13 Arıza Kodu: Kombinin anakartında problem olduğunu gösterir. Anakartın tamiri veya değişimi gerçekleştirilerek arıza giderilir. Atron modelinde bu hata kodunun görülmesi ise kalorifere giden ve gelen suyun sıcaklığını ölçen sensörlerin değerleri arasında farkın olmasından kaynaklanmaktadır.

F14 Arıza Kodu: Kalorifer sıcaklığının 95 derecenin üstüne çıktığı durumda kombi bu hata kodunu verir. Bu durumda kombiye müdahale etmeden servis tarafından tamir edilmesi sağlanmalıdır.

F15 Arıza Kodu: Gaz mekanizmasının arızalandığını gösterir. Step motorunda sorun olduğuna işaret eder. Arızalı parçanın tamiri veya değişimi ile sorun ortadan kaldırılabilir.

F16 Arıza Kodu: Kombi kapalı olduğu halde ateşlemenin devam ettiği durumda bu hata belirir.

F17 Arıza Kodu: Dairedeki voltaj düşüklüğünde kombi F17 hata kodunu ekrana yansıtır. Regülatör takılarak kombinin voltaj dalgalanmalarından etkilenmesinin önüne geçilebilir.

F18 Arıza Kodu: Ekran kartında sorun olduğunu belirtir. Servi tarafından tamiri veya değişimi gerçekleştirilerek sorundan kurtulmak mümkün olabilmektedir.

F19 Arıza Kodu: Sıcak su sensöründeki arızada bu kod belirir. Bu arızada sıcak su karşılanamaz ve peteklerin ısınmasında sorun yaşanır. Servis çağrılarak kombideki arızanın giderilmesi gerekmektedir.

F20 Arıza Kodu: Ekran kartıyla anakartın uyumsuzluğunda bu kod belirir. Eğer bu parçalardan biri değiştiyse ayarlarının yapılması sorunu giderecektir. Hala sorun devam ederse parçalardan birinin arızalı olduğunu söyleyebiliriz.

F21 Arıza Kodu: Kombinin basıncının azaldığını belirten arıza kodudur. Eğer bu kodu İsofast kombinizde görürseniz su dolaşımında problem olduğu anlamına gelmektedir.

F22 Arıza Kodu: Basıncın olması gerekenden yüksek olduğu durumlarda bu hata belirir. Bu durumda kombinin içinden su çekilerek basıncın 1,5 bar seviyesine inmesi sağlanarak sorun ortadan kaldırılır.

F23 Arıza Kodu: Kalorifer devresinin sıcaklığının 5 dereceden daha hızlı bir şekilde arttığı durumda bu arıza kodu belirir. Bu durumda kombiye reset atılarak sorunun çözümü sağlanabilir. Eğer reset atıldığı halde sorun devam ediyorsa servis aracılığıyla kombinin arızasının giderilmesi gerekmektedir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Baymak Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri 

Baymak kombi arıza kodları

E01 Arıza Kodu: Kombinin ateşleme yapmadığını gösterir. Kombiden sıcak su ve ısınmak için faydalanılamaz. Falke, Luna, Baxi Luna modellerinde bu arıza kodunun belirmesi gaz valfinde veya anakartında sorun olduğunu gösterir. Reset tuşuna basarak çözüme ulaşamazsanız servis tarafından onarımının gerçekleştirilmesi gereklidir.

E02 Arıza Kodu: Aşırı ısınma ya da limit termostatının arızalanması durumunda cihaz bu arıza kodunu vermektedir. Termostatın tamiri veya değişimi sonucun sorun ortadan kalkacaktır.

E03 Arıza Kodu: Baca sensöründeki hatada kombi bu uyarıyı verir. Servis ile görüşerek sorunun çözümü sağlanabilir.

E04 Arıza Kodu: Baxi Luna modelinde görülen bu arıza kodu, gaz sisteminde veya iyonizasyonda meydana gelen arızalarda oluşmaktadır. Servis tarafından kombinin tamirinin yapılmasının ardından arıza ortadan kalkacaktır.

E05 Arıza Kodu: Kalorifer sensöründeki arızada bu kod ekrana yansır. Bu arızada kalorifer petekleri ya çok az ısınır ya da hiç ısı vermez. Bu durumda sensörün değişmesi gerekebilmektedir.

E06 Arıza Kodu: Sıcak su sensörünün arızalandığını gösterir. Bu durumda kombiden sıcak su almak mümkün değildir. Sensörün değiştirilmesi gerekmektedir.

E10 Arıza Kodu: Kombinin basıncının azaldığını gösterir. Kombiye su takviye ederek basıncın 1,5 bar seviyesine getirilmesi arızanın giderilmesini sağlayacaktır.

E25/26 Arıza Kodu: Cihazda birden fazla farklı sorunun oluşabildiği durumlarda genelde bu arıza kodu belirir. Pompa blokaj arızası görülmesi muhtemel arızadır. Kombi servis tarafından incelenerek tamirinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

E28 Arıza Kodu: Bacalı kombilerde baca sensörünün arızalandığını belirtir. Servis tarafından baca sensörünün değiştirilmesiyle sorun ortadan kalkacaktır.

E35 Arıza Kodu: Kombi ateşleme yaptığı halde alev almıyorsa bu kod belirir. Cihazın 3 kere resetlendikten sonra alev alması gerekir. Eğer hala sorun düzelmediyse servise başvurulmalıdır.

E50 Arıza Kodu: Brötje ve Star modellerinde görülen bu arıza kodu sıcak su sensörlerinin arızalanmasını ifade eder. Bu arızada kombiden sıcak su temin edilemez. Sensörün servis tarafından değiştirilmesi gerekmektedir.

E80 Arıza Kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde anakartta sorun olduğu gösteren koddur. Servis tarafından anakartın tamiri veya değişimi yapılarak sorun ortadan kaldırılabilir.

E96 Arıza Kodu: Brötje, Eco, Lambert ve Dolce Vita modellerinde düşük voltaj hatasında belirir. Regülatör kullanılarak kombinin düşük voltajdan zarar görmesi engellenebilir.

E97 Arıza Kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde düşük voltaj hatasında belirir. Regülatör kullanılarak kombinin düşük voltajdan zarar görmesinin önüne geçilebilir.

E98/99 Arıza Kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde anakart arızasının işaretidir. Anakartın servis tarafından tamirinin veya değişiminin yapılması gereklidir.

E110 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde emniyet termostatının arızalanmasında bu arıza kodu belirir. Servis tarafından termostatın onarımı veya değişimi sonucu sorun ortadan kalkacaktır.

E119 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde kombideki basınç düştüğünde belirir. Kombiye su takviyesi yapılarak basıncın 1,5 bar seviyelerine getirilmesiyle sorun ortadan kalkacaktır.

E125 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde sistem içinde su dolaşımı sağlıklı bir şekilde gerçekleşmediğinde bu arıza kodu ekranda belirir. Kombinin 5 defa resetlenmesi sorunun ortadan kaldırılması için yeterli olmazsa servis tarafından kombinin tamirinin yapılması gerekecektir.

E130 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde baca sensörünün fazla ısınmasında meydana gelir. Servis tarafından arızanın giderilmesi gerekmektedir.

E133 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde gaz valfindeki veya anakarttaki arızadan dolayı gaz girişinde sorun yaşandığında bu kod belirir. Kombiye gazın gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Gaz gelişinde bir sıkıntı yoksa kombinin servis tarafından kontrol edilmesi faydalı olacaktır.

E151 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde anakart arızasına işaret eder. Anakartın tamiri ya da değişimi problemi ortadan kaldıracaktır.

E156 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde yüksek ya da düşük voltaj sorunlarında bu arıza kodu belirir. Kombiye regülatör taktırmak kombinin voltaj dalgalanmalarından etkilenmesini engelleyecektir.

E160 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde fan motoru arızasını gösterir. Servis tarafından fan motorunun tamiri veya değişimi sonrası sorun ortadan kalkacaktır.

E193 Arıza Kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde sistemde aşırı hava olması durumunda bu kod oluşur. Servis tarafından kombinin tamir edilmesi gerekmektedir.

Eco 280 Fi Arıza Kodları

Neon 1 Kapalı, Neon 2 Hızlı Yanıp Sönüyorsa: Baca sensörü veya hava prosestatında arıza olabilir. Servis tarafından tamirinin yapılması gerekmektedir.

Neon 1 Kapalı, Neon 2 Yavaş Yanıp Sönüyorsa: Su basıncı düşük olduğunda bu uyarı verilir. Kombiye su takviyesiyle basınç seviyesi 1,5 düzeyine getirilerek arıza giderilir.

Neon 1 ve Neon 2 Yavaş Yanıp Sönüyorsa: NTC sensör arızası belirtisidir. Sıcak su veya peteklerin ısınmasında sorun yaşanır. Servis tarafından sensörün tamiri veya değişimi sağlanarak arıza giderilir.

Neon 1 Yavaş Yanıp Sönüyorsa ve Neon 1 Açıksa: Aşırı ısınma sorununda bu kod belirir. Limit termostatının tamiri veya değişimi sonrasında kombideki arıza giderilmiş olur.

WhatsApp ile iletişime geç

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret24465
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.384931.5107
Euro34.055234.1917
Hava Durumu
Saat

mamak kombi servisi 0544 479 90 20

mamakta kombi servisi 0544 479 90 20

mamak acil kombi servisi 0544 479 90 20

 

-  Kombi çalışıyor ısıtmıyor

-  Kombi sıca su akmıyor (vermiyor)

-  Kombi petekleri isitmiyor

-  Kombi sıcak su az veriyor

-  Kombiden ses geliyor (çıkartıyor)

-  Kombi su akıtıyor (damlatıyor)

-  Kombi su dolmuyor

-  Kombi doldurma musluğu dönmüypr

-  Kombi patlamalı çalışıyor

-  peteklerin üstü sıcak altı soğuk

-  petekler ısınmıyor

-  petekler çalışmıyor

-  Kombi su kaçırıyor

-  Kombi ses yapıyor

-  Kombi çalışıyor sonra duruyor

-  Kombi error veriyor

-  Kombi arıza kodları

-  Kombi ateşleme yapmıyor

-  Kombi su basıncı devamlı düşüyor

-  Kombi sıcak su açıldığında petekler ısınıyor

-  Kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk

-  Kombiden sıcak su gelmiyor

-  Kombi kırmızı ışık yanıyor

-  Kombiye su nasıl doldurulur (basılır)

-  Kombi pat pat ses yapıyor

-  Kombi üç yollu vana arızası

-  Kombi doldurma musluğu arızaı

-  Kombi fan motoru arızası

-  Kombi anakart arızası (eletronik)

-  Kombi plakalı eşenjör arızası

-  Kombi gaz valfi arızası

-  Kombi step motoru arızası

-  Kombi kart tamiri

-  Kombi tamirsici

-  7/24 Kombi servis

-  Kombici

-  Kombi tamircisi

-  Kombi servisleri

-  bosch Kombi c6 arızası

-  eca Kombi kırmızı ışık yanıyor

-  Kombi sıcak su ayarı

-  Kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)

-  Kombiye elektirik gelmiyor

-  Kombi şartel attırıyor

-  Kombi ekran gidip geliyor (yanıyor sönüyor)

-  Kombi petekleri az ısıtıyor

-  Kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor

-  Kombi yedek parça

 

Kombi

baymak servisi mamak 0544 479 90 20 baymak kombi servisi

Demirdöküm servisi mamak 0544 479 90 20 kombi servisi

Ferroli servisi mamak 0544 479 90 20 ferroli kombi servisi

mamak acil kombi servisi 0544 479 90 20

kombi servisi cebeci 0544 479 90 20 cebeci doğalgaz arıza

 

UYARI

 

Sitemizde tanıtım amaçlı kullanılan logo ve markalar ilgili firmanın tescilli markasıdır.

mamakkombiservisi.com adı geçen markaların ürünlerine özel servis hizmeti vermektedir.

Web Sitesi'nde yer alan her türlü içerik; opsiyon, donanım, fiyat, resim, açıklama ve haber (kısaca "BİLGİ") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır.